Pages Menu
Categories Menu

Napisane Mar 20, 2018 w Biznes, Finanse i ekonomia | 0 comments

Wyspiarska flegma

Wyspiarska flegma

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich, a szczególnie Anglicy, są stereotypowo postrzegani jako ludzie bardzo zdystansowani i flegmatyczni. Dziś nie jest to aż tak aktualne, albowiem liczne przemiany kulturowe i narodowościowe nieco zachwiały tradycyjnymi zachowaniami. Jeśli jednak mamy do czynienia z rodowitymi Anglikami, należy się liczyć z pewną powolnością. Partnerzy nad Tamizą potrzebują nieco więcej czasu na podjęcie decyzji. Starannie analizują wszystkie za i przeciw, co nie powinno nas zaskakiwać. Poczekajmy cierpliwie, a na pewno wszystko ułoży się pomyślnie.

 

Powszechną praktyką jest odbywanie w Wielkiej Brytanii lunchów biznesowych. Nie jest przy tym powiedziane, że musi do niego dojść w restauracji. Świetnym miejscem jest także pub, gdzie poza smacznym obiadem normą jest też wypicie kufla piwa. Kultura piwna jest tam bardzo rozwinięta i różni się dość wyraźnie od niemieckiej. Często spożywa się tam lekkie woltażowo acz wyraziste w smaku piwa typu ale, a także nieco cięższe i ciemne stouty. Jedne i drugie świetnie komponują się z większością typowo brytyjskich potraw. Jeśli posiłek ma charakter czysto towarzyski, nie należy poruszać tematów zawodowych.

 

Istotnym podobieństwem z zachowaniami niemieckimi jest z kolei silne przywiązanie Brytyjczyków do prywatności. Jeśli rozmawiamy z nimi biznesowo, nie poruszajmy tematyki osobistej. Nie ma też zwyczaju wręczania partnerom upominków.

 

Drukarnia Booklet drukowanie etykiet samoprzylepnych wykonuje ekologicznym tuszem

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *