Pages Menu
Categories Menu

Napisane Mar 20, 2013 w Biznes, Finanse i ekonomia, Kultura biznesowa | 0 comments

Kultura biznesu w swiecie

Kultura biznesu w swiecie

Wszelkie działania biznesowe związane z kształtowaniem współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, kreowaniem kanałów importu i eksportu tudzież wieloma innymi kwestiami, opierają się o stosunki międzyludzkie. Negocjacji nie prowadzą maszyny, tylko żywe osoby mające swoje wady, zalety i cechy charakteru. W kontekście międzynarodowych relacji ekonomicznych szalenie istotna jest kulturowa specyfika poszczególnych nacji. To normalne, że mentalność Polaków różni się od mentalności Niemców czy Amerykanów. Jest to całkowicie naturalne i wymaga uszanowania tych odrębności. Nie musimy chyba dodawać, iż szacunek ten obowiązuje wszystkie strony.

Układając się z aktualnymi lub potencjalnymi partnerami biznesowymi zazwyczaj prowadzimy rozmowy z jednym podmiotem w danym momencie, który pochodzi z danego kraju. Dzięki temu można się wzajemnie poznać, ocenić i tym samym wyrobić swoje zdanie na temat kontrahenta. Jak w każdym obszarze życia – im lepsze pierwsze wrażenie, tym owocniej mogą się ułożyć dalsze relacje. Rzecz jasna trudno za każdym razem dogodzić wszystkim – niektórzy ludzie wymagają tak wiele, że najdrobniejszy detal jest w stanie ich zniechęcić.

Te relacje w wymiarze gospodarczym będą znacznie łatwiejsze, jeśli każda ze stron zechce zapoznać się z typowymi zachowaniami i zwyczajami biznesowymi cechującymi dany naród. Z taką wiedzą znacznie prościej nawiązać wspólny język.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *