Pages Menu
Categories Menu

Napisane Mar 20, 2013 w Biznes, Biznes porady, Finanse i ekonomia | 0 comments

Jak sie dogadywac?

Jak sie dogadywac?

Podstawowa kwestia, z którą zawsze mierzymy się podczas kontaktów z obcokrajowcami, to ustalenie optymalnego dla obu stron kanału komunikacji. W kontaktach bezpośrednich „twarzą w twarz” w grę wchodzi oczywiście język mówiony. Polscy przedsiębiorcy z reguły starają się poszerzać wiedzę językową, uczęszczając na rozmaite kursy. Bez kłopotu znajdziemy ośrodki oferujące specjalne zajęcia profilowane pod kątem tematyki gospodarczej. Poznamy tam specyficzną terminologię i zwroty charakterystyczne dla biznesu ogólnie i dla konkretnych zawężonych branż. Im pewniej będziemy się czuli w kwestii lingwistycznej, tym większą mamy szansę na udany kontakt i wypracowanie najlepszych warunków kontraktu.

 

Czasami rozmowa jest niemożliwa ze względów obiektywnych – jedna ze stron może w ogóle nie znać języka drugiej i to jest istotna przeszkoda. Należy zawczasu ustalić, jak te sprawy wyglądają. Jeśli mamy spotkać się z przedstawicielem z Wielkiej Brytanii i biegle władamy angielskim, problemu nie ma. Generalnie angielszczyzna stanowi dziś biznesową „łacinę” i jest standardowym sposobem na dogadanie się z zagranicznymi partnerami. W ostateczności w dialogu może pośredniczyć tłumacz przysięgły, co wciąż jest praktykowane.

 

Wiemy już, że warto znać dobrze angielski i nie zaniedbywać języków obcych jako takich. Jeśli prowadzimy firmę, która opiera swoje międzynarodowe kontakty o firmy z konkretnego państwa, dobrze jest nauczyć się tamtejszego języka. Wszędzie zrobi to doskonałe wrażenie i przełamie pierwsze lody.

tłumacz języka migowego

 

lojalni24 to firma z tradycjami Booklet to drukarnia naklejek i etykiet samoprzylepnych

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *