Pages Menu
Categories Menu

Napisane Mar 20, 2018 w Biznes, Biznes porady, Finanse i ekonomia | 0 comments

Dobry posiłek i dobry wygląd

Dobry posiłek i dobry wygląd

Hiszpania wielu Polakom kojarzy się ze słonecznymi plażami i doskonałym miejscem na spędzenie udanych wakacji. Bez wątpienia jest to słuszny kierunek myślenia, ale nie jedyny. Dla części polskich przedsiębiorców to iberyjskie państwo stanowi świetne miejsce na robienie interesów, choć ostatnie miesiące kryzysu nieco osłabiły jego ekonomiczną atrakcyjność. Mimo to należy mieć nadzieję, że gospodarka Hiszpanii odbije się od dna, a dla naszych firm znów pojawią się tam ciekawe perspektywy. Zanim to nastąpi warto przyjrzeć się nieco bliżej biznesowym zachowaniom europejskich Latynosów. Są one całkiem interesujące i nieco odbiegają od tego, z czym mamy do czynienia w innych krajach.

 

Rozmowy z Hiszpanami mogą trwać długo i z tym rozciągnięciem w czasie należy się liczyć. Normą jest także omawianie istotnych kwestii w czasie posiłków. Kuchnia jest tam smaczna i dość lekka, co sprzyja długim posiedzeniom w restauracjach i barach. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że większość lokali otwiera swoje podwoje dość późnym z naszego punktu widzenia wieczorem. Nie dziwmy się zatem, jeśli warunki kontraktu będziemy dogadywać o takich porach z ciepłą paellą na talerzu. U ludzi z zagranicy Hiszpanie cenią punktualność, ale sami nie przywiązują do niej takiej wagi.

 

Terminy deadline’ów są tam traktowane z pewnym dystansem – nie ma takiej sztywności jak chociażby u Niemców. Opóźnienie nie wywoła katastrofy, choć niczyjej cierpliwości nie należy nadużywać. Liczy się natomiast porządny wygląd. Dobre wrażenie zrobią klasyczne, stonowane garnitury.

hurtownia zabawek Swede dane osobowe ochrona audyt ochrony danych osobowych jak chronić dane osobowe

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *