Pages Menu
Categories Menu

Napisane Mar 20, 2013 w Biznes, Biznes porady | 0 comments

Brytyjski dystans

Brytyjski dystans

ten bank to bos przeczytaj opinie na temat opera tfi opinie funduszu inwestycyjnego opera

Trudno w rozważaniach dotyczących biznesowych zachowań różnych narodów pominąć Brytyjczyków. Wynika to z kilku faktów. Przede wszystkim Wielka Brytania jest potężną gospodarką, z którą warto utrzymywać ścisłe relacje. Działa tam wiele dużych firm obejmujących swoim zasięgiem dziesiątki krajów na świecie. Mniejsi gracze również z chęcią szukają partnerów w innych krajach, a Polacy są z ich punktu widzenia ciekawymi rozmówcami. Wpływa na to duża obecność naszych rodaków na Wyspach, a część z nich jest znana z solidności i profesjonalizmu. Krąży nawet anegdota, że niektórzy rodowici Brytyjczycy podawali się za Polaków, aby łatwiej znaleźć zatrudnienie.

 

Gdy rozmowy z wyspiarzami są już zaplanowane, warto zwrócić uwagę na strój. Ubrać trzeba się konserwatywnie, choć zasady w tym zakresie są i tak znacznie luźniejsze niż w wielu innych krajach. Panowie niech przywdzieją ciemny garnitur, krawat gładki lub wzorzysty (ale nie w paski). Koszula męska powinna być wolna od kieszeni, a jeśli takowa jest – zostawmy ją pustą. Buty klasyczne, ze sznurówkami. Kobiety mogą sobie w kwestii stroju pozwolić na nieco więcej swobody.

 

Wielka Brytania jest krajem ludzi punktualnych, dlatego na umówione spotkanie warto przybyć kilka minut wcześniej. Takim zachowaniem na pewno ujmiemy naszych rozmówców. Podczas samych rozmów Brytyjczyk będzie raczej unikał kontaktu wzrokowego, zadba też, by nie siedzieć zbyt blisko nas.

 

fundusz zrownowazony fiz, fio oraz nat Poczytaj u nas czym jest giełda forex opinie na jej temat oraz notowania

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *